SPÓŹNIAJĄCY SIĘ OKRES?
CZEKANIE NIE
JEST ŁATWE

Pamiętaj, że nie jesteś sama

Zmienność cyklu miesiączkowego jest zjawiskiem normalnym. Nawet jeśli zwykle miesiączkujesz regularnie to może być wiele powodów spóźnionego okresu.Przyczyną może być nie tylko ciąża, ale także stres albo utrata czy przyrost masy ciała. Jeśli niedawno współżyłaś bezzabezpieczenia lub jeśli stosowana metoda antykoncepcji mogła nie zadziałać, warto zapoznać się z poniższymi informacjami.

INNE POWODY SPÓŹNIANIA SIĘ MIESIĄCZEK

Powodem spóźniania się miesiączki nie musi być ciąża. Weź pod uwagę poniższe czynniki i skontaktuj się z lekarzem, jeśli uważasz, że mogą Cię dotyczyć:  

Co dalej?

To normalne, że gdy spóźnia się miesiączka, obawiasz się ciąży. Warto jednak wziąć pod uwagę także poniższe kwestie.  

ALTERNATYWNE METODY ANTYKONCEPCJI

Jeśli zawiodła Cię dotychczasowa metoda antykoncepcji, zmartwił brak okresu albo jeśli stosowana metoda nie pasuje już do Twojego stylu życia, poczytaj o poniższych: 

PORÓWNAJ METODY

POTRZEBUJESZ RADY? POROZMAWIAJ Z LEKARZEM

Znajdź ginekologa na www.ginweb.pl

Antykoncepcję hormonalną należy zawsze stosować pod kontrolą lekarza ginekologa oraz po wykluczeniu przeciwwskazań i uwzględnieniu ostrzeżeń opisanych w ulotce dla pacjentki.

CZY TO JEST OK?

ROZWAŻ TO

Jeśli obawiasz się, że pierścień antykoncepcyjny może wypaść z pochwy lub pozostawał poza nią przez ponad trzy godziny, skonsultuj się z lekarzem i zapoznaj z ulotką dołączoną do pierścienia. W międzyczasie rozważ stosowanie innej metody antykoncepcji, np. prezerwatywy.  

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POZNAJ SWOJE OPCJE

PORÓWNAJ METODY