Back to the real you

GOSPODARKA HORMONALNA TWOJEGO ORGANIZMU

Hormony wytwarzane przez organizm

Hormony mogą różnie wpływać na nasze organizmy, ale występują u każdej z nas. Często nie odczuwamy bezpośrednio ich oddziaływania, ale niekiedy jest ono oczywiste, jak na przykład w okresie dojrzewania, gdy nasz organizm wytwarza większe ilości hormonów płciowych. Hormony te, m.in.estrogeny i progesteron, kontrolują występowanie miesiączek i wpływają na cykl.

Hormony a miesiączka

Cykl miesiączkowy to trwający w przybliżeniu 28 dni proces regulowany przez hormony wytwarzane przez kobiecy organizm. Oto kilka informacji na ten temat. 

ALTERNATYWNE METODY ANTYKONCEPCJI

Jeśli zawiodła Cię dotychczasowa metoda antykoncepcji, zmartwił brak okresu albo jeśli stosowana metoda nie pasuje już do Twojego stylu życia, poczytaj o poniższych: 

PORÓWNAJ METODY

POTRZEBUJESZ RADY? POROZMAWIAJ Z LEKARZEM

Znajdź ginekologa na www.ginweb.pl

Antykoncepcję hormonalną należy zawsze stosować pod kontrolą lekarza ginekologa oraz po wykluczeniu przeciwwskazań i uwzględnieniu ostrzeżeń opisanych w ulotce dla pacjentki.

CZY TO JEST OK?

ROZWAŻ TO

Jeśli obawiasz się, że pierścień antykoncepcyjny może wypaść z pochwy lub pozostawał poza nią przez ponad trzy godziny, skonsultuj się z lekarzem i zapoznaj z ulotką dołączoną do pierścienia. W międzyczasie rozważ stosowanie innej metody antykoncepcji, np. prezerwatywy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POZNAJ SWOJE OPCJE

PORÓWNAJ METODY