Alt tag

MĘCZY CIĘ CODZIENNA ANTYKONCEPCJA?

Wiele kobiet chciałoby nie myśleć o antykoncepcji każdego dnia

W dzisiejszych czasach nasze życie staje się coraz mniej rutynowe. Różnorodność sposobów dzielenia dnia między rodzinę, przyjaciół, pracę, podróżowanie i czas wolny sprawia, że każdy dzień jest inny. Trudno się więc dziwić, że wiele kobiet ma problem z pamiętaniem o codziennym przyjmowaniu pigułki. Na szczęście dostępnych jest wiele innych metod antykoncepcji.

Zerwanie z rutyną codziennej antykoncepcji

Jeśli sądzisz, że przyjmowanie pigułki każdego dnia o stałej porze nie sprawdzi się u Ciebie, nie jesteś sama. Poniżej znajdziesz informacje o tym jakie są metody antykoncepcji, które mogą bardziej odpowiadać Twojemu trybowi życia. 

ZMIANA METODY ANTYKONCEPCJI

Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat metod pozwalających zerwać z rutyną codziennego przyjmowania pigułki: 

PORÓWNAJ METODY

POTRZEBUJESZ RADY? POROZMAWIAJ Z LEKARZEM

Znajdź ginekologa na www.ginweb.pl

Antykoncepcję hormonalną należy zawsze stosować pod kontrolą lekarza ginekologa oraz po wykluczeniu przeciwwskazań i uwzględnieniu ostrzeżeń opisanych w ulotce dla pacjentki.

CZY TO JEST OK?

ROZWAŻ TO

Jeśli obawiasz się, że pierścień antykoncepcyjny może wypaść z pochwy lub pozostawał poza nią przez ponad trzy godziny, skonsultuj się z lekarzem i zapoznaj z ulotką dołączoną do pierścienia. W międzyczasie rozważ stosowanie innej metody antykoncepcji, np. prezerwatywy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POZNAJ SWOJE OPCJE

PORÓWNAJ METODY