CZY TO BOLI?
ZAKŁADANIE I
 STOSOWANIE
WKŁADKI
HORMONALNEJ

Strach przed bólem jest całkowicie normalny, ale nie ma się czego obawiać.

Wkładka hormonalna (wewnątrzmaciczny system hormonalny) to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji długoterminowej. Po założeniu może działać nawet do 5 lub do 8 lat (w zależności od modelu). Oznacza to, że nie trzeba już pamiętać o codziennym przyjmowaniu pigułki, cotygodniowej zmianie plastra ani umawianiu co trzymiesięcznych wizyt w celu podania zastrzyku antykoncepcyjnego. Pomimo łatwości użycia wiele kobiet obawia się założenia wkładki i tego, czego można się spodziewać w związku z jego stosowaniem.

Czego należy się spodziewać?

Przed podjęciem decyzji o założeniu wkładki należy skonsultować się z lekarzem. Poniżej odpowiadamy na kilka często zadawanych pytań dotyczących stosowania tej metody. 

ZMIANA METODY ANTYKONCEPCJI

Jeśli stwierdzisz, że wkładka hormonalna nie jest metodą dla Ciebie, rozważ poniższe: 

PORÓWNAJ METODY

POTRZEBUJESZ RADY? POROZMAWIAJ Z LEKARZEM

Znajdź ginekologa na www.ginweb.pl

Antykoncepcję hormonalną należy zawsze stosować pod kontrolą lekarza ginekologa oraz po wykluczeniu przeciwwskazań i uwzględnieniu ostrzeżeń opisanych w ulotce dla pacjentki.

CZY TO JEST OK?

ROZWAŻ TO

Jeśli obawiasz się, że pierścień antykoncepcyjny może wypaść z pochwy lub pozostawał poza nią przez ponad trzy godziny, skonsultuj się z lekarzem i zapoznaj z ulotką dołączoną do pierścienia. W międzyczasie rozważ stosowanie innej metody antykoncepcji, np. prezerwatywy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

POZNAJ SWOJE OPCJE

PORÓWNAJ METODY